magazin
Az Andromeda / Mirage Film, amely 2010-es megalakulása óta Taschler Andrea producer irányítása alatt áll, magas színvonalú játékfilmek, rövidfilmek…
továbbhír
Szerencsésen befejeződött a napokban Marrákes környéken a Filmintézet támogatásával készülő Sirokkó című mozifilm forgatása. A 60-as években…
továbbhír
A magyar-marokkói koprodukcióban készülő Sirokkó is részt vesz a Szófiai Nemzetközi Filmfesztiválhoz tartozó 20. Sofia Meetings programjában, ahol …
továbbmagazin
Marokkói-magyar koprodukcióban készül a Sirokkó egy saját múltja elől menekülő kalandorról. Az olasz főhős 60-as évek elején átszeli a Szaharát,…
továbbhír
Három zsűri díjazta Bogdán Árpád Genezis című filmjét hétvégén, az idén 20. alkalommal megrendezett európai filmek fesztiválján az olaszországi…
továbbmagazin
Mozikban az Utazás apánkkal, egy német-román-magyar-svéd történelmi road movie, amit részben Magyarországon forgattak, zeneszerzője pedig Darvas…
továbbhír
A Cinefest versenyprogramjában láthatta először a magyar közönség az Utazás apánkkal című humoros, hidegháborús road movie-t, melyben a prágai…
továbbhír
Bogdán Árpád második nagyjátékfilmjének elkészítésére 250 millió forint gyártási támogatást ítélt meg a Filmalap, a Mirage Film és a Focus-Fox…
továbbhír
A Friss Hús rövidfilmfesztivál keretén belül második alkalommal rendezik meg a rövidfilmes pitchfórumot, amelyen tíz filmterv versenyez. A legjobb…
továbbhír
Hajdu Szabolcs legújabb készülő filmje a Karlovy Vary filmfesztivál részeként megrendezett Works in Progress szekcióban mutatkozik be a nemzetközi…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié